Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban®

Marka Ray-Ban® kojarzy się milionom ludzi na świecie z okularami przeciwsłonecznymi. Powstała w 1937 roku i od tego czasu cały czas konsekwentnie zdobywała globalny rynek optyczny. Obecnie jest najbardziej rozpoznawalną marką okularową, a jej modele: Ray-Ban® Aviator, Ray-Ban® Clubmaster, Ray-Ban® Wayfarer zyskały miano kultowych.  

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban® - kultowy element stylizacji kobiet i mężczyzn

Jako ciekawostkę wspomnimy jedynie, że pierwsze okulary przeciwsłoneczne marki Ray-Ban były przeznaczone dla amerykańskich lotników. Po opanowaniu nieba skarżyli się oni na uporczywy ból głowy i nudności. Dolegliwości te były spowodowane długotrwałą ekspozycją głowy oraz oczu na promienie słoneczne i działanie promieniowania ultrafioletowego. Tak powstał, dzisiaj kultowy model Ray-Ban® Aviator. Od tego stworzono nazwę marki od słów: ray - promienie, oraz ban - zakaz

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban zyskały ogromną popularność dzięki gwiazdom Hollywood. Oryginalne i ciekawe kształty okularów bowiem bardzo szybko dostrzegli filmowcy z fabryki marzeń. Nosili je na kinowym ekranie Leonardo DiCaprio, Angelina Jolie, Matt Damon,  Audrey Hepburn, Kevin Costner i wiele innych znanych twarzy. Za każdym razem po premierach filmów, modele w nich noszone zyskały ogromną popularność i momentalnie były wykupywane z salonów optycznych. 

Ochrona przed UV i polaryzacja - okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban® 

Marka stawia na doskonałej jakości szkła okularowe, które są wyposażone w wysokiej klasy filtr o wartości 400UV. Perfekcyjnie chroni on delikatne oczy przed skutkami nadmiernej ekspozycji na działanie promieniowania ultrafioletowego - zarówno UVA, jak i UVB.  

Niektóre z modeli okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban® wyposażone są w powłokę polaryzacyjną. Jest ona bardzo ważnym elementem, jeśli ich właściciel jest kierowcą, albo lubi uprawiać sporty wodne, albo zimowe. Sprawia ona, że korzystanie z okularów jest dużo łatwiejsze, ponieważ nie dopuszczają one do oczu odbicia światła od maski samochodu, tafli wody, śniegu, itp. 

Gafas.pl - ogromny wybór okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban®

Zdajemy sobie sprawę z tego, że klienci sieci naszych salonów optycznych oraz sklepu internetowego Gafas.pl mają różne gusta. Właśnie dlatego dbamy o to, by w naszym asortymencie znalazły się różne modele okularów przeciwsłonecznych. 

W magazynach znajdziesz okulary o ciekawych, niekiedy oryginalnych, kolorach soczewek oraz oprawek okularowych. Jeśli jesteś odważną osobą, z pewnością pozwolą Ci one wyróżnić się z tłumu i sprawić, by Twoja wiosenno-letnia stylizacja była niepowtarzalna. Jeśli stawiasz na co dzień na klasykę, także mamy rewelacyjna wiadomość - znajdziesz tu bardzo dużo klasycznych kolorów i kształtów okularów. 

Najtrudniejszym zadaniem zazwyczaj wydaje się dobranie odpowiednich opraw okularowych do kształtu twarzy.  Tutaj mamy dla Ciebie niewielką podpowiedź: stawiaj na oprawki, których obrys jest przeciwieństwem rysów Twojej twarzy!