Okulary do czytania

Okulary do czytania 

Okulary do czytania służą do korekcji wady wzroku, na którą cierpią osoby w dojrzałym wieku - prezbiopii (starczowzroczności). Pojawia się ona u osób, które przekroczyły 40 rok życia. To efekt coraz mniejszej elastyczności soczewki oka, która traci możliwość dostosowywania się do tego, czy patrzymy na przedmioty znajdujące się blisko, czy daleko. Osoba cierpiąca na tą przypadłość ma problem z odczytaniem tekstu, który jest blisko oczu, zaczyna odsuwać gazetę, czy książkę na większą niż standardowa odległość. 

Kiedy trzeba zakupić okulary do czytania? 

Pierwszym odczuwalnym objawem, który zauważa osoba z prezbiopią, to właśnie odsuwanie na dalszą odległość czytanego tekstu. Tylko wtedy jest w stanie ostro i wyraźnie widzieć litery i cyfry. Sytuacja taka powinna być sygnałem do udania się do specjalisty w dziedzinie wzroku, który określi jaką mamy wadę wzroku - określi moc idealnych okularów do czytania. Wiedz o tym, że taki proces dotyczy wszystkich ludzi, nie ma się czego wstydzić, starczowzroczność dopadnie każdego! Ważne jest by specjalista podczas Twojej wizyty zbadał również gałkę oczną, ponieważ utrata ostrości widzenia jest czasami spowodowana innym problemem - np. jaskrą. Bardzo istotna jest w takim przypadku szybka diagnoza, dzięki niej unikniemy dalszych problemów - nieleczona jaskra może doprowadzić do utraty wzroku. 

Modne okulary do czytania 

Jeśli właśnie zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność, powinieneś sięgnąć po okulary do czytania. W naszym salonie optycznym możesz kupić je w dwóch wariantach:

    • w standardowych kształtach opraw okularowych, podobnych do okularów korekcyjnych. Polecamy je osobom, które dużo czasu spędzają przy dokumentach, i potrzebują okulary, z których będą korzystać przez dłuższy czas w ciągu dnia. 

    • tzw. oprawek półpramkowych - ich górna część będzie charakterystycznie spłaszczona. Są świetnym rozwiązaniem, jeśli w czasie czytania chcesz zerkać na oddalone przedmioty. 

Okulary do czytania używa się tylko w określonych sytuacjach, np. kiedy chcemy delektować się lekturą książki, przeczytać gazetę, albo dokumenty w pracy. Zakładane są tylko na czas wykonywania czynności, która bez nich jest nie do wykonania. Warto mieć kilka par okularów do czytania i przechowywać je zawsze w torebce, albo szufladzie biurka. 

Pamiętaj! Po okulary należy sięgnąć jak tylko zaczynamy odczuwać, że mamy słabszy wzrok. Zapobiegnie to nadmiernemu zmęczeniu oczu, oraz mózgu. Efektem mogą być uciążliwe migrenowe bóle głowy oraz ogólne złe samopoczucie, które wynikać będzie z przemęczenia organizmu. 

Doskonała jakość okularów do czytania - marka iCON 

Okulary do czytania mają dużo niższą cenę, niż okulary korekcyjne, albo przeciwsłoneczne. W naszych salonach optycznych oraz sklepie internetowym możesz kupić wysokiej jakości okulary do czytania marki iCON. Ta australijska marka okularowa zawojowała cały świat. Ma ciekawe, współczesne wzornictwo oraz przystępne ceny, które idą w parze z wysoką jakością produktów.