Carrera – marka inspirowana motoryzacją

Carrera – marka inspirowana motoryzacją

Dzisiaj przedstawimy Wam historię jednej z najpopularniejszych na świecie marek tworzących okulary i gogle sportowe.

Firma Carrera, której nazwa pochodzi od meksykańskiego wyścigu Carrera Panamericana została założona w 1956 roku przez Austriaka Wilhelma Angera.

Po 8 latach działalności firma stworzyła i opatentowała innowacyjny antyalergiczny materiał Optyl, który jest o ponad 20% lżejszy od acetatu i innych materiałów termoplastycznych służących do produkcji okularów. Optyl z łatwością podlega dopasowaniu do kształtu twarzy osoby noszącej okulary.  Kolejne lata działalności firmy to czas poszerzania oferty o gogle i kaski narciarskie.

Historyczną i rewolucyjną chwilą dla marki firmy było stworzenie wraz z Aleksandrem Porsche kolekcji Carrera Porsche Design Collection w 1979 roku.  Wyjątkowość tej kolekcji to nie tylko sportowy design nawiązujący do wyścigów F1, ale także możliwość samodzielnej wymiany soczewek i składania samych oprawek. Kolejne lata to obecność  firmy na największych imprezach sportowych, takich jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1988 roku czy America’s Cup. Okulary i akcesoria marki Carrera wybierane są przez największe gwiazdy w światowego sportu.

Marka stała się symbolem luksusu i elegancji, która miesza się ze sportowym charakterem dając niepowtarzalne i wyjątkowe połączenie.

W salonach Gafas i w sklepie internetowym Gafas.pl czeka na Was bogata kolekcja okularów przeciwsłonecznych oraz opraw korekcyjnych od firmy Carrera w atrakcyjnych, promocyjnych cenach.