Okulary przeciwsłoneczne – ze straganu czy od optyka?

Okulary przeciwsłoneczne – ze straganu czy od optyka?

Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, udają najbardziej topowe modele, są dostępne na każdym rogu  – mowa o okularach przeciwsłonecznych ze straganów i tanich aukcji internetowych.

Choć takie produkty kuszą ceną, niestety w żadnym stopniu nie chronią naszych oczu, a nawet narażają je na większe niebezpieczeństwo. Przeciwsłoneczne okulary w tak niskiej cenie nie posiadają filtra UV, ponieważ nie jest możliwe zastosowanie tego typu technologii w tak tanich produktach. Kiedy wkładamy okulary przeciwsłoneczne, na skutek przyciemnienia, nasze źrenice rozszerzają się.  Jeśli soczewki w danym modelu nie posiadają filtra, w konsekwencji przepuszczają do rozszerzonej źrenicy oka więcej szkodliwego promieniowania UV. Kupując okulary bez filtra UV narażamy wzrok na większe niebezpieczeństwo niż gdybyśmy nie nosili ich wcale.

Kupując okulary w profesjonalnym salonie optycznym mamy pewność, że soczewki modeli słonecznych są wyposażone w filtr UV,  zapewniający należytą ochronę wzroku. Co więcej  filtr UV w okularach korekcyjnych od dawna jest już standardem w salonach Gafas. Zakup okularów u optyka gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale także jakość produktów. Udając się np. do Gafas, mamy pewność że znajdziemy tam jedynie oprawy znanych producentów. Światowe marki gwarantują wysoką jakość materiałów, które są trwałe, nie odbarwiają, zapewniają komfort użytkowania i nie powodują alergii.

W Gafas oferujemy także pełną 2-letnią gwarancję oraz serwis posprzedażowy. Dzięki temu, kiedy zdarzy się, że w zakupionym modelu zostaną uszkodzone detale, noski czy zauszniki, będziemy mieć możliwość ich sprowadzenia i naprawy. Poza tym zakup okularów przeciwsłonecznych w butiku optycznym wiąże się z opcjami, które z pewnością nie będą dostępne przy zakupie okularów na straganie. Mowa tu na przykład o zastosowaniu polaryzacji, czy powłoki antyrefleksyjnej, które pozytywnie wpływają na komfort widzenia. Na straganie nie będzie możliwe także dopasowanie szkieł przeciwsłonecznych z korekcją wady wzroku. Ponadto w salonach optycznych możemy liczyć na fachową obsługę i poradę w zakresie doboru modelu do kształtu twarzy czy pomoc w wyborze soczewek i powłok. Konsultanci udzielą także wskazówek, jak prawidłowo pielęgnować okulary, by cieszyć się nimi jak najdłużej.

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko gadżet zdobiący naszą twarz i wyrażający styl życia. Funkcją okularów słonecznych jest przede wszystkim zapewnienie prawidłowej ochrony naszym oczom oraz umożliwienie dobrej  widoczności w każdych warunkach pogodowych. Gwarancją jakości oraz prawidłowej ochrony przed promieniowaniem UV jest zakup produktów u profesjonalnego optyka.