Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Jakie oprawki wybrać?

Czy zdarza Wam się słyszeć, że okulary komuś pasują, a inni wyglądają w nich niekorzystnie?To mit, który postaramy się obalić. Nie ma człowieka, który źle wyglądałby w każdych okularach. Jak zatem  dobrać okulary do kształtu twarzy?  Zasada dopasowania okularów  jest bardzo prosta. Oprawy dobieramy zawsze w kontrze do kształtu twarzy np. do okrągłej twarzy ramki o ostrych kształtach.

Okulary dla twarzy okrągłej, owalnej

Cechy charakterystyczne: brak wyraźnie zaznaczonych kości policzkowych, łagodna linia szczęki, delikatne rysy twarzy

Okulary do twarzy okrągłej

Okulary do twarzy okrągłej

Osoby o okrągłej twarzy najkorzystniej prezentują się w oprawach kanciastych o geometrycznych, zaostrzonych formach. W tym przypadku sprawdzą się także modele o tzw. „kocim” kształcie. Tak dobrane oprawki wyszczuplą i wydłużą optycznie twarz oraz uwydatnią rysy twarzy. Posiadaczom owalnej i okrągłej twarzy zdecydowanie odradzamy wybór okularów o zbliżonym kształcie.

Okulary dla twarzy trójkątnej, w kształcie serca

Cechy charakterystyczne: szpiczasta, wąska szczęka, szerokie czoło

Okulary do twarzy trójkątnej

Okulary do twarzy trójkątnej

Rysy trójkątnej twarzy doskonale złagodzą okulary o delikatnych kształtach. Okrągłe, owalne, lub zaokrąglone u dołu oprawy zdadzą egzamin najlepiej. Niezbyt trafionym wyborem dla posiadaczy trójkątnej twarzy będą natomiast kocie lub kanciaste oprawy a także te z wysokimi i długimi soczewkami.

Okulary dla twarzy kwadratowej, diamentowej, prostokątnej

Cechy charakterystyczne: Mocno zarysowane czoło, ostre linie szczęki , uwydatnione kości policzkowe

Okulary do twarzy kwadratowej

Okulary do twarzy kwadratowej

Wyraziste kształty twarzy kwadratowej dobrze zrównoważą oprawki eliptyczne, okrągłe oraz kocie. Miękkie formy nadadzą rysom twarzy delikatności i subtelności. Geometryczne czy kanciaste modele, które mogłyby zaostrzyć rysy nie są w tym przypadku zalecane przez stylistów.  Odradzamy również zakup grubych oprawek.

 

Wybierając oprawki warto kierować się też ogólnymi zasadami. Dobrze dobrane okulary są przede wszystkim wygodne dla ich użytkownika. Nie zsuwają się z nosa, a także nie powodują dyskomfortu związanego z uciskiem. Szkła znajdują się w odpowiedniej odległości od oczu. Zauszniki są odpowiedniej długości oraz szerokości – nie dochodzi do ich rozchodzenia.

Dopasowanie oprawek do kształtu twarzy, karnacji, koloru oczu i włosów oraz grubości soczewek okularowych może stanowić wyzwanie. Mamy nadzieję, że tymi poradami chociaż trochę ułatwimy Wam wybór wymarzonych okularów, w których będziecie czuć się komfortowo i dobrze wyglądać.

Odwiedźcie salony Gafas lub wejdźcie na www.gafas.pl i znajdźcie wymarzone, dobrze dopasowane i stylowe okulary!

Jeżeli szukasz więcej cennych porad sprawdź  nasz dział PORADY.