Persol – kolekcja Typewriter Edition

Persol – kolekcja Typewriter Edition

Persol — synonim włoskiego stylu — kontynuuje swoją podróż pośród najbardziej fascynujących przedmiotów z naszej przeszłości. Jedną z ciekawszych kolekcji jest Typewriter Edition. W centrum uwagi znajduje się przedmiot z niedalekiej przeszłości — maszyna do pisania.

Wyparta przez postęp techniczny i uznana za przestarzałą, została zastąpiona przez znacznie mniej urokliwy komputer. Niemniej jednak działająca na wyobraźnię siła tych urządzeń wciąż jest żywa. Maszyny do pisania zrewolucjonizowały sposób pisania i stały się też obiektem kultu dla tych, którzy pragną na nowo odkryć rytm i zwyczaje przeszłości.

Persol stara się zinterpretować tę wyrafinowaną spuściznę za pomocą najlepszych materiałów i technik rzemieślniczych, stosując innowacyjne zdobienia, które charakteryzują cztery modele z kolekcji Typewriter — dwie pary okularów przeciwsłonecznych i dwie pary korekcyjnych. Na przykład nowy projekt metalowego mostka jest ozdobiony subtelnym rzeźbieniem, a nity z literami ze starej klawiatury ozdabiają front opraw. Nazwa kolekcji została wygrawerowana legendarną czcionką American Typewriter po wewnętrznej stronie zauszników, a na końcach zauszników znajduje się promienisty motyw będący ukłonem w stronę sposobu działania starych maszyn. Duży nacisk położono również na komfort. W zauszniki wbudowano trzy cylindry Meflecto, które zapewniają maksymalną elastyczność i płynność.