Persol – połączenie klasycznego, włoskiego stylu i nowoczesności.

Persol – połączenie klasycznego, włoskiego stylu i nowoczesności.

Persol – jak to się zaczęło?

Turyn, rok 1917 – włoski optyk i fotograf Giuseppe Ratti rozpoczyna pracę nad okularami dla włoskich lotników i kierowców rajdowych. Wtedy też powstaje pierwszy, legendarny model Protector który doczekał się aż 14 patentów i do dzisiaj wykorzystywany jest przez siły zbrojne innych krajów. Tak właśnie zaczyna się historia jednej z najbardziej legendarnych marek okularów prosto ze słonecznej Italii – Persol.

Kolejne lata przynoszą rewolucyjne soczewki mineralne i polaryzacyjne które dzięki wyjątkowym zdolnościom odbijania światła są do dziś powodem dumy firmy. Persol skupia się także na projektowaniu i produkcji nowych modeli okularów słonecznych. Sama nazwa marki pochodzi od włoskiego zwrotu “per il sole” oznaczającego “na słońce”.

Z czasem pojawiły się kolejne kultowe modele okularów. W roku 1959 powstaje model 649 (stworzony dla turyńskich tramwajarzy!) który do  dzisiaj znakomicie sprzedaje się pośród mężczyzn na całym świecie. Jego następca – PO 714 jest składaną wersją poprzednika. Oby dwa wzory szybko znalazły uznanie gwiazd światowego kina od Marcello Mastroianniego po Daniela Craiga co tylko przypieczętowało znaczenie marki Persol.

Co wyróżnia okulary Persol?

  • Strzała widoczna na zausznikach – to najbardziej rozpoznawalny symbol marki który powstał jeszcze w latach 30. Inspirowany jest mieczami antycznych wojowników
  • System meflecto –stworzony w 1938 roku pierwszy w historii system elastycznych zauszników które dostosowują się do twarzy osoby noszącej okulary. Wykorzystywany jest do produkcji każdej oprawki. Stworzenie zauszników z systemem meflecto jest znacznie bardziej pracochłonne od standardowych zauszników.

Firma przykłada ogromną wagę do wysokiej jakości materiałów stosowanych przy tworzeniu okularów. Stosowane tworzywa testowane są zarówno w kosmosie jak i na pustyniach. Same okulary wykańczane i składane są ręcznie.

Połączenie stylu vintage i doza innowacyjności uczyniły Persol globalną marką która już na zawsze pozostanie w kanonie stylowych okularów.

Bogatą ofertę okularów marki Persol znajdziecie w salonach Gafas oraz w sklepie internetowym Gafas.pl